OŠETRENIE KAZOV A ZUBNÝCH LEZIÍ

Šetrné a bezbolestné ošetrenie zubného kazu a zubných lézií pomocou najmodernejších techník a materiálov od renomovaných firiem s dôrazom na estetiku a funkčnú obnovu zuba.

Zhotovujeme fotokompozitné, keramické (inlay, onlay) a amalgámové výplne najnovších generácií.

Pri odstraňovaní starých amalgámových výplní dbáme na všetky bezpečnostné pokyny na absolútnu elimináciu rizík pre pacienta a ošetrujúci personál.

LIEČBA KOREŇOVÝCH KANÁLIKOV

V rámci endodontickej terapie liečime koreňové kanáliky kombináciou ručných a strojových techník podľa posledných výskumov, pričom kvalitu našej práce neporovnateľne zvyšuje používanie mikroskopu. Investíciou do kvalitných prístrojov a inštrumentov zaručujeme vysokú úspešnosť endodontickej liečby.

Postendodontickú terapiu podľa indikácie realizujeme výstužou endodonticky ošetreného zuba skleneným čapom (fiber post) alebo laboratórne zhotoveným kovovým čapom.

Korenove kanaliky, zubne kazy - Stonek Kosice zubar MUDr. Kucera
Stonek zubar Kosice - zubne kanaliky liecba
Konzervacna stomatologia - zubne kanaliky - Stonek

KEDY LIEČIŤ KOREŇOVÉ KANÁLIKY?

Liečba koreňových kanálikov (nazývaná tiež endodoncia) je nevyhnutná, keď je krvné a nervové zásobenie zuba (známe ako dreň) infikované kazom alebo poranením. V počiatočných štádiách infekcie nemusíte cítiť bolesť.

Najbežnejšie príznaky:

– spontánna bolesť alebo pulzovanie pri hryzení,
– citlivosť na horúce a studené,
– závažný rozpad alebo poranenie, ktoré vytvára absces (infekciu) v kosti
– stmavnutie zuba (pravdepodobnosť, že nerv zuba odumrel alebo odumiera)

V niektorých prípadoch, keď zub stmavne, môžeme konštatovať, že nerv zuba odumrel (alebo odumiera). V tejto situácii je potrebné ošetrenie koreňových kanálikov. Ak dôjde k infikovaniu zubnej drene môže sa infekcia rozšíriť cez systém koreňových kanálikov zuba do okolia v kosti a nakoniec viesť k abscesu.

Absces predstavuje zapálenú oblasť, kde sa zhromažďuje hnis, čo spôsobuje neskoršie opuchnutie tkanív okolo zuba. Príznaky abscesu sa môžu pohybovať od tupej bolesti po silnú bolesť a zub môže byť pri hryzení citlivý.

Ak by sa ošetrenie koreňových kanálikov nevykonalo, infekcia sa rozšíri a bude potrebná extrakcia. Liečba koreňových kanálikov alebo endodoncia, vyčistí infikovanú komoru drene a lieči poškodenie. Týmto spôsobom je možné zachrániť zub.

Telefón

+421 55 680 63 17

E-mail

kontakt@stonek.sk

Adresa

Krivá 23, 1. poschodie, Košice

ORDINAČNÉ HODINY
Pondelok:
8.00 – 13.00
14.00 – 18.00

Utorok – Piatok:
8.00 – 16.00

Copyright © 2024 STONEK s.r.o

has been added to the cart. View Cart