PROTETICKÁ REHABILITÁCIA:

Deštruovaných zhryzov, stavov po ortodontickej liečbe, paradontózou poškodeného chrupu, postraumatických stavov, pooperačných stavov po onkologickej liečbe (obturátory, epitézy), vývojových vád, liečba ochorení temporomandibulárneho kĺbu.

Deštruovanź zhryz

Čeľustno-ortopedické defekty

Postonkologické stavy

ČIASTOČNE SNÍMATEĽNÁ NÁHRADA

Čiastočná snímateľná náhrada je zväčša kombinovaná s kovovou konštrukciou).
V prípade významnej absencie stoličiek sa aplikuje kombinácia fixných a snímateľných protéz.

Predné zuby sú ošetrené fixnými náhradami na ktorých sú umiestnené retencie na fixáciu snímateľnej náhrady (Ceka, ot-cap, preci…), ktoré tak nie sú zvonka viditeľné.

CELKOVÁ SNÍMATEĽNÁ NÁHRADA

Celkovo snímateľné náhrady sú zhotovované u stavov, keď nie sú v čeľusti alebo sánke prítomné žiadne zuby. Na fixáciu sa využíva ventilový účinok sliznice, kapilárny tlak, efekt pritláčania žuvaním a gravitáciou. Najčastejšie je vyrobený z plastu a skladá sa zo základovej dosky, umelého ďasna a umelých zubov.

KORUNKY A MOSTÍKY

Kovové, metalokeramické, bezniklové korunky a mostíky, bezkovová keramika, zirkónoxidová keramika.

Protetika - adhezivne mostiky - zubny lekar Kosice - MUDr. Kucera Jan

Kompozitné dlahy

Protetika - Stonek Kosice - adhezivne mostiky

Adhezívne mostíky

KORUNKY

Zub je pokrytý kovovou korunkou, ktorá môže byť vyrobená zo zlata, kovu bez obsahu Ni alebo iných látok. Kovový kryt sa zhotoví na obrúsený zub a potom sa pokryje estetickou vrstvou – keramikou. Výroba takého kovového plášťa je z drahého kovu alebo všeobecného kovu je v súlade s najprísnejšími normami biokompatibility a estetiky. Korunky sú stabilné a dlhotrvajúce; keramický kryt korunky je stálofarebný a ponúka vysokú estetickú hodnotu.

MOSTÍKY

V závislosti od rozmiestnenia zostávajúcich zubov majú zubní lekári rôzne možnosti na riešenie prítomných defektov. Mostíky predstavujú zubné náhrady, ktoré fixujú zubné náhrady k susedným zostávajúcim zubom.
Korunky s keramickým krytom majú väčšinou kovovú konštrukciu. Môže byť vyrobený z drahých kovov (ktoré sú najdokonalejšími) alebo z náhradných kovov. Keramický kryt pokrýva kovovú konštrukciu, je tak vysokoestetický. Kovová konštrukcia dodáva mostíku pevnosť, stabilitu a dlhú životnosť.

ZUBNÉ KERAMICKÉ FAZETY

Tenká keramická škrupinka umožňujúca minimálne poškodenie zubov sa primárne používa na predných zuboch. Je úplne bezkovová, má dlhotrvajúci a v dnešnej dobe najestetickejší protetický efekt. Môže byť úspešne aplikovaná na diskolorizované zuby.

LIEČBA TEMPOROMANDIBULÁRNEHO KĹBU

Liecba ochoreni temporomandibularneho klbu - Stonek Kosice Slovensko
Protetika - liecba ochoreni temporomandibularneho klbu - Stonek - MUDr. Kucera Jan

Telefón

+421 55 680 63 17

E-mail

kontakt@stonek.sk

Adresa

Krivá 23, 1. poschodie, Košice
ORDINAČNÉ HODINY

Pondelok:
8.00 – 13.00
14.00 – 18.00

Utorok – Piatok:
8.00 – 16.00

Copyright © 2021 STONEK s.r.o

has been added to the cart. View Cart