PROTETICKÁ REHABILITÁCIA:

Deštruovaných zhryzov, stavov po ortodontickej liečbe, paradontózou poškodeného chrupu, postraumatických stavov, pooperačných stavov po onkologickej liečbe (obturátory, epitézy), vývojových vád, liečba ochorení temporomandibulárneho kĺbu.

Proteticka liecba destruovanych zubov Stonek Proteticka rehabilitacia destruovanych zhryzov

Deštruovanź zhryz

PROTETIKA Liecba celustno ortopedickych defektov Stonek PROTETIKA Liecba celustno – ortopedickych defektov Stonek Kosice

Čeľustno-ortopedické defekty

Proteticka rehabilitacia postonkologickych stavov Stonek Kosice Proteticka rehabilitacia postonkologickych stavov zubar Kosice MUDr. Kucera Jan

Postonkologické stavy

ČIASTOČNE SNÍMATEĽNÁ NÁHRADA

Čiastočná snímateľná náhrada je zväčša kombinovaná s kovovou konštrukciou).
V prípade významnej absencie stoličiek sa aplikuje kombinácia fixných a snímateľných protéz.

Predné zuby sú ošetrené fixnými náhradami na ktorých sú umiestnené retencie na fixáciu snímateľnej náhrady (Ceka, ot-cap, preci…), ktoré tak nie sú zvonka viditeľné.

CELKOVÁ SNÍMATEĽNÁ NÁHRADA

Celkovo snímateľné náhrady sú zhotovované u stavov, keď nie sú v čeľusti alebo sánke prítomné žiadne zuby. Na fixáciu sa využíva ventilový účinok sliznice, kapilárny tlak, efekt pritláčania žuvaním a gravitáciou. Najčastejšie je vyrobený z plastu a skladá sa zo základovej dosky, umelého ďasna a umelých zubov.

KORUNKY A MOSTÍKY

Kovové, metalokeramické, bezniklové korunky a mostíky, bezkovová keramika, zirkónoxidová keramika.

Protetika - adhezivne mostiky - zubny lekar Kosice - MUDr. Kucera Jan

Kompozitné dlahy

Protetika - Stonek Kosice - adhezivne mostiky

Adhezívne mostíky

KORUNKY

Zub je pokrytý kovovou korunkou, ktorá môže byť vyrobená zo zlata, kovu bez obsahu Ni alebo iných látok. Kovový kryt sa zhotoví na obrúsený zub a potom sa pokryje estetickou vrstvou – keramikou. Výroba takého kovového plášťa je z drahého kovu alebo všeobecného kovu je v súlade s najprísnejšími normami biokompatibility a estetiky. Korunky sú stabilné a dlhotrvajúce; keramický kryt korunky je stálofarebný a ponúka vysokú estetickú hodnotu.

MOSTÍKY

V závislosti od rozmiestnenia zostávajúcich zubov majú zubní lekári rôzne možnosti na riešenie prítomných defektov. Mostíky predstavujú zubné náhrady, ktoré fixujú zubné náhrady k susedným zostávajúcim zubom.
Korunky s keramickým krytom majú väčšinou kovovú konštrukciu. Môže byť vyrobený z drahých kovov (ktoré sú najdokonalejšími) alebo z náhradných kovov. Keramický kryt pokrýva kovovú konštrukciu, je tak vysokoestetický. Kovová konštrukcia dodáva mostíku pevnosť, stabilitu a dlhú životnosť.

ZUBNÉ KERAMICKÉ FAZETY

Tenká keramická škrupinka umožňujúca minimálne poškodenie zubov sa primárne používa na predných zuboch. Je úplne bezkovová, má dlhotrvajúci a v dnešnej dobe najestetickejší protetický efekt. Môže byť úspešne aplikovaná na diskolorizované zuby.

LIEČBA TEMPOROMANDIBULÁRNEHO KĹBU

Liecba ochoreni temporomandibularneho klbu - Stonek Kosice Slovensko
Protetika - liecba ochoreni temporomandibularneho klbu - Stonek - MUDr. Kucera Jan

Telefón

+421 55 680 63 17

E-mail

kontakt@stonek.sk

Adresa

Krivá 23, 1. poschodie, Košice

ORDINAČNÉ HODINY
Pondelok:
8.00 – 13.00
14.00 – 18.00

Utorok – Piatok:
8.00 – 16.00

Copyright © 2024 STONEK s.r.o

has been added to the cart. View Cart